Bajkovať naľahko alebo s profesionálnou výbavou?

Ste slobodná duša a na bajk vyskočíte v hocijakých športových gatiach a tričku? Pre maximálny pôžitok z jazdy nepotrebujete žiadne dodatočné príslušenstvo? Alebo patríte k bajkerom, ktorí zásadne štartujú len v poriadnom výstroji? Pretekáte s časom od hlavy po päty v profesionálnom oblečení a so všetkými možnými vychytávkami?

Oba spôsoby majú svoje opodstatnenie!

Radosti z jazdy pri malých výletoch určite neublíži, ak si človek občas oblečie rifle. Do cieľa sa tiež dá prísť aj bez cyklopočítača.

Ale: Bez prilby ani na krok!

V prvom rade myslite na svoju bezpečnosť: Bez prilby to nejde! Vyberte si takú, ktorá má dobré vetranie, na hlave Vám sedí a hlavne je ľahká. Aj ochranná sieťka proti hmyzu, aerodynamický tvar a InMold technológie majú svoje benefity. Veľmi dobrou voľbou je napríklad univerzálna prilba „Leader“ značky Cytec.

Čo Vám ešte určite nesmie chýbať?

Multifunkčné svetlo pomáha nielen Vášmu videniu, ale predovšetkým tomu, aby Vás na ceste videli ostatní.  V bielom a červenom prevedení s možnosťou nastavenia kontinuálneho alebo blikavého svietenia, vodotesným silikónovým puzdrom a nabíjaním pomocou USB je multifunkčné svetlo „Thumb“ značky Cytec ideálne pre Vašu bezpečnosť.

Nášľapné pedále

Najlepší prenos sily dosiahnete pomocou nášľapných (tzv. SPD) pedálov. Príslušná kompatibilná cyklistická obuv sa napevno zacvakne do pedálov a vďaka pevnému postoju a získanej rovnováhe zažijete úžasnú sebaistú jazdu. Zaujímavou možnosťou je napr. univerzálny kombinovaný pedál „Trekking Alu“, s SPD systémom s nastaviteľnou aktiváciou tvrdosti, a druhou stranou vhodnou pre bežnú obuv.

Pokračovať v jazde aj napriek smädu?

S ruksakom kompatibilným s pitnými vakmi (tzv. Hydrovakom) môžete okrem okuliarov, kľúčov a vreckoviek prenášať až do 3 litrov vody. S týmto užitočným vynálezom môžete cez trubičku piť kedykoľvek aj počas jazdy a zostať v tempe po celý čas tréningu či preteku. Pri dlhodobejšom používaní pitných vakov je dôležitá aj ich pravidelná údržba, preto odporúčame vybrať si model s väčším uzáverom, ktorý uľahčí plnenie a čistenie.

Šport a vysoká účinnosť

Ak plánujete naozaj náročnú športovú túru a chcete dosiahnuť čo najlepšiu účinnosť a čo najmenej zbytočných prestávok, zastavte sa v niektorej z našich predajní INTERSPORT a vyhľadajte nášho bike-kouča. Ten sa vyzná a celkom iste je aj sám náruživý bajker. Z množstva skvelých doplnkov dokáže odporučiť tú správnu voľbu pre Vaše potreby.

Na záver môžeme skonštatovať, že užitočné cyklodoplnky dokážu potešenie z jazdy výrazne zvýšiť, ale predovšetkým by sme nemali šetriť najmä na výbave, ktorá vám zaručí bezpečnosť.

Uložiť odkaz do záložiek.