BIKEFEST 2016 – najväčší bicyklový festival na Slovensku sa blíži!

Priaznivci cyklistiky sa stretnú od 27. do 29. mája 2016 v DEMA Bikeparku Kálnica pri Novom Meste nad Váhom. Tento ročník prinesie priaznivcom cyklistiky viac ako 400 testovacích bicyklov od najväčších značiek na svetovom trhu, druhý ročník svetovej slopestyle FMB série a chýbať nebude ani obľúbený KELLYS BIKEFEST MARATÓN.

Každý rok sa zvyšuje počet vystavovateľov a testovacích bicyklov. Minulý ročník ponúklo celkovo 52 vystavovateľov na testovanie presne 413 bicyklov. Na testovanie budú pripravené dva XC testovacie okruhy, osem zjazdových a freeride tratí a tiež fourcross a dual slalomová trať. Pre tých, ktorí prídu s vlastným bicyklom, je pripravená úschovňa bicyklov. Online rezervácia bicyklov za zvýhodnenú cenu je možná do 24. 5. 2016.

Krkolomné akrobatické kúsky

Ani tento rok nebudú chýbať najobľúbenejšie disciplíny ako XC Eliminator, Dual Pumptrack, Enduro a najextrémnejšia disciplína SLOPESTYLE. Už druhýkrát je tohtoročný slopestyle na BIKEFESTE zaradený do kalendára svetovej série Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusom! Organizátori čakávajú účasť slopestylovej špičky nielen zo Slovenska a Čiech, ale aj z Poľska, Maďarska, Rakúska, Slovinska a dokonca aj Ruska. Tento rok pripravili 2-krát dlhšiu trať so štrnástimi prekážkami. Lajnu prekážok oproti minulému roku doplní skok cez ratrak, wallride, nejaký ten transférik a pár ďalších skokov.

KELLYS BIKEFEST MARATÓN bude zlatou bodkou festivalu

KELLYS BIKEFEST MARATÓN v Kálnici priláka každý rok viac ľudí, a preto prešiel maratón viacerými organizačnými zmenami. Najväčšie zmeny pocítia súťažiaci počas samotného preteku. Aj tento rok budú pre súťažiacich pripravené tri okruhy. Svoje schopnosti si budú môcť otestovať na veľkom okruhu s dĺžkou 49 km alebo strednom okruhu s dĺžkou 23 km. Pre najmenších bude pripravenýrodinný okruh, ktorý bude tento rok merať do 6 km a zvládne ho každé dieťa, ktoré už odovzdalo odrážadlo mladšiemu súrodencovi.

Tento rok sa na štart maratónu postavia aj profesionálni pretekári súťažiaci o body v rámci Európskeho poháru nepočujúcich.

Každý účastník, ktorý sa zaregistruje na akýkoľvek pretek online do 12. 5. 2016, získa tiež personalizované štartové číslo so svojím menom a národnosťou. Online registrácia na preteky sa uzatvára v nedeľu 22. 5. 2016.

Nezabudlo sa ani na najmenších

BikeFest je celorodinná záležitosť a nezabúda ani na najmenších bikerov. Tento rok sa deti, ale aj rodičia môžu tešiť na novú, väčšiu detskú zónu – KENZEL FAMILY Bike Park, ktorá bude v prevádzke od piatka 12:00 hod. do nedele 14:00 hod. Deti si môžu požičať odrážadlá aj detské a juniorské bicykle úplne zadarmo.

BikeFest je predovšetkým o bicykloch, no nielen o nich. Správny festival z neho robí množstvo sprievodných akcií, stánky s rôznorodým jedlom, večerné, nočné (a ranné) živé koncerty a všade prítomní dobre naladení ľudia. Chýba tu vôbec niečo? Áno… vstupné!

Spolu s detailným programom ho nájdete na www.bikefest.sk

 

Uložiť odkaz do záložiek.